در گفتمان امانتداری شاروالی، کارت گزارش دهی شهروندان درباره خدمات شاروالی توزیع شد

 

در گفتمان امانتداری شاروالی، کارت گزارش دهی شهروندان درباره خدمات شاروالی توزیع شد
10 اسد 1397

گفتمان امانتداری شاورالی با حضور محمد طاهر زهیر والی ولایت بامیان، سمونوال حمیدالله خدایی، سید اکرام افضلی رئیس اجرائیوی دیدبان شفافیت افغانستان، انجنیر محمد امان شاروال بامیان،روئسا دولتی و موئسسات، روئسای نواحی، متنفذین، تاجران، علما، خبرنگاران، فعالان مدنی، زنان و مردان در سالن کنفرانس شاروالی بامیان برگزار شد. 
این گفتمان به منظور تقویت شفافیت، حسابدهی و امانتداری توسط نهاد مدنی دیدبان شفافیت افغانستان دایر گردید، نهاد دیدبان شفافیت متمرکر در نظارت اجتماعی، تحقیق و دادخواهی می باشد.
در این محفل والی بامیان از برگزارکنندگان این گفتمان قدردانی و تشکری کرده گفت: ما در پایان هر سال کنفرانس گزارشدهی حکومت به ملت را داریم که در تمام ولسوالی های بامیان برگزار می شود، در این کنفرانس ها تمام نهاد های دولتی وغیر دولتی کارکرد های خود را با جزئیات در حضور مسئولان، مردم، رسانه ها، فعلان مدنی، علما و دیگر شهروندان بامیان گزارش میدهند و در پایان به سوالات شهروندان نیز پاسخ داده می شود. این کنفرانس به منظور شفافیت، آگاهی دهی، حسابدهی و امانتداری برای مردم بامیان است. آقای زهیر اشاره نمود که در طول سالهای گذشته عدم شفافیت و کارشکنی در اداره شاروالی وجود داشت که خوشبختانه این مشکلات اکنون به فرصت تبدیل شده است و اداره شاروالی بامیان به یک اداره ای فعال، پویا، شفاف و موثربرای شهروندان تبدیل شده است که در دو سه سال گذشته کارهای بنیادی و اساسی در شهر بامیان انجام داده است. 
آقای افضلی و دیگر سخنرانان نیز پیرامون اهمیت ارائه خدمات شهرداری و نقش شاروالی در تنظم و پیشرفت شهر صحبت کردند. همچنین تاکید نمودند که انتخابات شاروالی های کشور باید برگزار شود و باید شاروال با رای مردم انتخاب شود.