معاون ولایت با رئیس برنامه‌ی محیط زیست سازمان ملل متحد در افغانستان، ملاقات کرد

 
معاون ولایت با رئیس برنامه‌ی محیط زیست سازمان ملل متحد در افغانستان، ملاقات کرد
-----------------------
سه شنبه – 7 جوزای 1397 
محمد آصف مبلغ معاون ولایت با دکتر کیت‌شاو رئیس UNEP در افغانستان ملاقات کرد. در این ملاقات روی پلان مدیریتی شاه فولادی و همچنان چالش‌ها و فرصت‌های محیط زیستی در ولایت بامیان بحث شد. در این ملاقات که آقای محمد ابراهیم دادفر رئیس حفاظت محیط زیست ولایت بامیان نیز حضور داشت، معاون ولایت ضمن برشمردن فرصت‌ها و چالش‌های محیط زیستی در ولایت بامیان، گفت که مردم بامیان در امر حفاظت از محیط زیست با اداره محلی همکار است. اولویت مهم ما در کنار توریزم، زراعت، واترشیت و توسعه شهری، حفاظت از محیط زیست است. آقای مبلغ همچنان تاکید کرد که فعالیت گذشته UNEP در بامیان قناعت بخش نبوده و باید میان اداره محلی بامیان، ریاست حفاظت محیط زیست و UNEP در راستای حفاظت از محیط زیست و احیای علف چرها هماهنگی بیشتر ایجاد شود. 
دکتر کیت‌شاو رئیس پروگرام حفاظت از محیط زیست ملل متحد در افغانستان گفت: تلاش می کنیم یک شیوه‌ی درستِ کاری برای حفاظت از محیط زیست در بامیان و خصوصاً در راستای ایجاد هماهنگی با ریاست حفاظت محیط زیست، ریاست زراعت و ریاست تنظیم آب این ولایت، روی دست گرفته شود. وی همچنان گفت که ساحات حفاظت شده در ولایت بامیان و خصوصاً پارک ملی بند امیر و شاه فولادی برای ما مهم است وتلاش می کنیم در راستای حفاظت از این ساحات و سایر ساحات سبز و طبیعی این ولایت با باشندگان محل هماهنگی و همکاری بیشتر داشته باشیم. 
در خاتمه معاون ولایت افزود که در ولایت بامیان برعلاوه پارک ملی بند امیر و شاه فولادی، ساحات و مناظر زیبای طبیعی دیگر نیز وجود دارد. این ساحات و مناظر طبیعی در کنار آبدات و ساحات تاریخی، فرصت دیگر برای جذب توریست های بیشتر در این ولایت است.