رئیس اداره ملل متحد در امور زنان ( UN Women) " بامیان تنها ولایتی است که زنان در عرصه های مختلف سهم گیری و فعالیت دارند"

 

رئیس اداره ملل متحد در امور زنان ( UN Women) " بامیان تنها ولایتی است که زنان در عرصه های مختلف سهم گیری و فعالیت دارند" 
۱۴ اسد ۱۳۹۷

جلسه نظر خواهی به منظور توانمند سازی زنان با حضور محمد طاهر زهیر والی ولایت بامیان، داکتر حبیبه سرابی معاون شورای عالی صلح، خانم الیتا میلر رئیس عمومی بخش زنان سازمان ملل متحد، روئسای ادارات ذیربط دولتی، زنان تجارت پیشه، فعالان مدنی، فعالان حقوق زن در سالن کنفرانس دفتر مقام ولایت بامیان برگزار شد.

والی بامیان از تشریف آوری داکتر سرابی و رئیس عمومی UN Women در بامیان قدردانی کرده گفت: با اینکه برای توانمند سازی زنان برنامه های مختلف در حال اجرا شدن است، بازهم ما به کمک های بیشتر نیاز داریم تا برای بلند بردن اقتصاد زنان در سطح محلات کاری نمائیم. آقای زهیر اشاره نمود که زنان در ولایت بامیان میتوانند در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، ورزشی و هنری فعالیت کنند.

اشتراک کنندگان نظریات و پیشنهادات شان را در این جلسه مطرح کردند. خانم الیتا میلر وعده سپرد که ما در عرصه های مختلف جهت بلند بردن کیفیت زندگی زنان تلاش میکنیم و تاکید کرد که طرح های ارائه شده را با مسئولان در کابل شریک میکنم. همچنین در این جلسه روی رعایت کردن پلان عمل قطعنامه ۱۳۲۵ که صلح، زنان و امنیت را در بر میگرد تاکید کردند.