همایش بزرگ مردمی به حمایت از پروسه انتخابات در ولسوالی ورس ولایت بامیان برگزار گردید.

 

همایش بزرگ مردمی به حمایت از پروسه انتخابات در ولسوالی ورس ولایت بامیان برگزار گردید. 
۷ جوزا ۱۳۹۷

محمد طاهر زهیر والی ولایت بامیان در سفرش به ولسوالی ورس مردم این ولسوالی را به اشتراک گسترده در انتخابات پارلمانی و شورای های ولسوالی تشویق کرد. در این سفر والی بامیان را جنرال حیات الله روستازاده رئیس امنیت ملی، وکلای شورای ولایتی و متنفذین مردم ورس همراهی کردند. 
در نخست محمد زمان بحلول ولسوال ورس ضمن خوش آمد گویی به مهمانان، روی بسیج سازی و تشویق مردم در پروسه انتخابات صحبت نمود. 
والی بامیان از گرد هم آمدن مردم شریف ورس در این همایش اظهار سپاس و امتنان نموده گفت: شما با حضور تان در انتخابات، تنها سرنوشت خود را رقم نمیزنید بلکه سرنوشت نسلهای آینده را نیز رقم می زنید، در این صورت باید در انتخابات حضور گسترده داشته باشیم و هیچگاه به شایعات دشمن تن ندهیم، براساس نفوس که ولسوالی ورس دارد آمار ثبت نام رای دهندگان قناعت بخش دیده نمیشود. آقای زهیر علاوه نمود: نظارت جدی همکاران بین المللی افغانستان از پروسه انتخابات وجود دارد، بناً ما بدست خود نباید این حق سیاسی و مدنی خویش را از خود صلب کنیم، بلکه در برگزاری انتخابات شفاف سهم فعال بگیریم. والی بامیان در پایان سخنانش از مردم خواست اگر در روند توزیع تذکره و ثبت نام رای دهندگان مشکلی وجود داشته باشد، فورا با مسئول هر بخش شریک ساخته شود.

در این میان محمد حسن اسدی عضو شورای ولایتی، آقای اخلاقی یک تن از متنفذین مردم روی وضعیت اشتراک مردم در اخذ تذکره و ثبت نام در انتخابات صحبت کردند.
حاجی موحدی عضو شورای علمای ولسوالی ورس با دعایه خویش این محفل را حسن اختتام بخشید.