والی بامیان در یک همایش مردمی در ولسوالی یکه ولنگ مردم را به سهم گیری فعال در پروسه انتخابات تشویق کرد.

والی بامیان در یک همایش مردمی در ولسوالی یکه ولنگ مردم را به سهم گیری فعال در پروسه انتخابات تشویق کرد. 
۳ جوزا ۱۳۹۷

همایش بزرگ مردمی به منظور حمایت از پروسه انتخابات پیشرو در مسجد جامع الغدیر نیک مرکز ولسوالی یکه ولنگ با حضور محمد طاهر زهیر والی ولایت بامیان و اشتراک گسترده ی متنفذین، بزرگان، علما، زنان و مردان این ولسوالی برگزار گردید.

والی بامیان در این همایش از گرد هم آمدن مردم شریف یکه ولنگ در این ماه مبارک رمضان قدردانی کرده گفت: زنان و مردان که تذکره ندارند تذکره اخذ کنند و آنهای که تذکره دارند ثبت نام نمایند و در این پروسه ملی و سرنوشت ساز سهیم باشند، وی اشاره نمود که تا اکنون بالای شصت هزار تن به منظور اشتراک در انتخابات در سطح ولایت بامیان ثبت نام کرده اند، بناً ما باید اهمیت انتخابات پیشرو را درک کنیم و همه دست بدست هم داده در این پروسه ملی حضور فعال داشته باشیم. 
آقای زهیر افزود که به پاس خون شهدا، رنج و دشواری روز های مقاومت و مشکلات امروز مان باید ثبت نام کرده و در این پروسه سرنوشت ساز اشتراک نمائیم، آقای زهیر خاطر نشان کرد، کسانیکه با پخش شایعات در پی اخلال در پروسه ثبت نام در انتخابات هستند با آنها بر خورد قانونی خواهد شد. والی بامیان در پایان سخنانش از مردم خواست در صورت در روند توزیع تذکره و ثبت نام رای دهندگان مشکلاتی وجود داشته باشد، به زودترین وقت با ما شریک نموده تا حل گردد. 
استاد محمدی رئیس شورای علمای ولسوالی یکه ولنگ و طیبه خاوری عضو شورای ولایتی بامیان پیرامون اهمیت انتخابات پیشرو صحبت کردند.