جلسه‌ی کمیته‌ی ولایتی سواد آموزی، برگزار شد

 
جلسه‌ی کمیته‌ی ولایتی سواد آموزی، برگزار شد
_________________________
دوشنبه، ۱۳ حمل ۱۳۹۷
این جلسه که تحت ریاست محمد طاهر زهیر والی بامیان و با حضور سردار محمد رحیمی معین سواد آموزی وزارت معارف و شرکت اعضای کمیته، برگزار شده بود، مطابق آجندا، بحث و تبادل نظر شد و به منظور حمایت بیشتر و بهبود وضعیت کورس‌های سواد آموزی و توسعه‌ی این کورس‌ها، تصامیم لازم و فیصله‌های اجرایی، اتخاذ گردید.
والی بامیان، ضمن قدردانی از معینیت سواد آموزی، موسسات همکار، ریاست معارف و ادارات حکومتی عضو کمیته و مردم شریف بامیان، کسب عضویت بامیان در شبکه‌ی شهرهای یادگیری را تبریک گفت و هدایت داد تا در امر سواد آموزی جدی و کوشا باشند و در راستای رشد و بالا بردن کیفیت کورس‌ها تلاش کنند.
معین سواد آموزی وزارت معارف نیز، ضمن پاسخ به برخی از مشکلات و نگرانی ها، اظهار امیدواری کرد تا بزودی کمک و تسهیلات بیشتری در بخش توسعه‌ی برنامه‌های سواد آموزی، ما شاهد موفقیت‌های بیشتر سواد آموزی در بامیان باشیم.
محمد ایوب آروین رئیس معارف بامیان، با بیان مشکلات و کمبودات در بخش سواد آموزی و نگرانی‌های که وجود دارد، خواهان حمایت و توجه بیشتر گردید.
در این جلسه، سه تفاهمنامه بین ریاست معارف و شورای علمای یکه ولنگ، شورای انکشافی یکه ولنگ و شورای زنان یکه ولنگ به امضا رسید.
در دو ماه اخیر، ریاست معارف با کمیسیون مستقل حقوق بشر، کمیسیون مستقل انتخابات و شورای علمای مرکز بامیان نیز تفاهمنامه همکاری امضا کرده است.